Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Інформація щодо судової справи за участю ПрАТ «Філіп Морріс Україна»

16.08.2017

У зв’язку з оприлюдненням окремими учасниками інформаційних відносин інформації щодо судової справи за участю ПрАТ «Філіп Морріс Україна», а також з метою уникнення будь-яких зловживань з даного приводу Головне управління ДФС у Харківській області вважає за необхідне надати щодо цього власний коментар.

Фіскальна служба Харківської області підтримує процес залучення іноземних інвесторів в регіон, збільшення кількості робочих місць, рівня заробітної плати та добробуту населення в цілому, однак, наполягає на тому, що закон має бути однаковим для всіх. В частині сплати податків не має бути  преференцій за будь-якими ознаками. Вимоги про повноту сплати податків в жодному разі не можуть розцінюватись як тиск на платників податків.

Митний кодекс України надає можливість оформлення товарів в 14 видах митних режимів, що мають свої особливості, як щодо умов та порядку оформлення, так і щодо порядку сплати податків та обов’язкових платежів. Серед них -  митний режим «імпорт» та митний режим «переробка на митній території України».

Митний режим «імпорт» передбачає ввезення на митну територію України іноземного товару та його використання на власний розсуд у власних цілях зі сплатою всіх податків та обов’язкових платежів.

Так, ПрАТ «Філіп Морріс Україна» у іноземних компаній за договорами купівлі-продажу придбавало товар. Ставши власником товару, зазначене підприємство використовувало його при виробництві продукції, яку в подальшому за договорами купівлі-продажу, як власник такої продукції, експортувало іншим нерезидентам. Імпорт товарів за договорами купівлі-продажу до 01.04.2015 здійснювався ПрАТ «Філіп Морріс Україна» зі сплатою всіх митних платежів.

Митний режим  «переробка на митній території України» передбачає, що ввезений на митну територію України іноземний товар після його переробки на митній території України буде експортований іноземному замовнику (реекспортований) зі звільненням від оподаткування.

В ході проведеної Головним управлінням ДФС у Харківській області перевірки встановлено, що в період з 08.04.2015 ПрАТ «Філіп Морріс Україна» за договорами купівлі-продажу почало оформлювати ввезення товару в митному режимі «переробка на митній території» без сплати ПДВ, мита і додаткового імпортного збору. Слід звернути увагу, що застосований ПрАТ «Філіп Морріс Україна»  термін дії митного режиму «переробка на митній території» повністю співпав з терміном дії Закону України «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті XII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі 1994 року», згідно із яким при імпорті товарів необхідно було сплачувати додатковий імпортний збір в розмірі 10%.

Право породжує обов’язок. Однак, жодних документів, що б підтверджували правомірність зміни митного режиму, ні на запит Головного управління ДФС у Харківській області, ні в ході проведення перевірки ПрАТ «Філіп Морріс Україна» не надано. Зокрема, відсутні документи про те, що іноземні компанії замовляли у ПрАТ «Філіп Морріс Україна» переробку власних товарів, а ПрАТ «Філіп Морріс Україна» надавало такі послуги та повертало перероблений іноземний товар замовнику. Відсутні документи окремого обліку операцій щодо обраного митного режиму, документально не доведено ідентифікацію наявності імпортованих товарів у складі готової продукції, не надано можливості здійснити митний контроль безпосередньо під час проведення операцій з переробки.

ПрАТ «Філіп Морріс Україна» зайняло принципову позицію про те, що переробка іноземного товару і виробництво з використанням товарів іноземного походження є тотожними за своїм змістом та правовими наслідками, в тому числі наслідками в податковому обліку. Водночас, очевидно, що «переробка товару» і «виробництво товару» - це не одне і те ж. Не існує жодного способу переробки власне тютюну в сигарету, так само сигарета не є наслідком переробки власне фільтрів.

З огляду на те, що позиція ПрАТ «Філіп Морріс Україна» не обґрунтована ні законодавчо, ні документально, Головним управлінням ДФС у Харківській області були здійснені відповідні донарахування сум до бюджету.

Слід зазначити, що рішенням ДФС України скарга ПрАТ «Філіп Морріс Україна» залишена без задоволення. Законність дій з призначення та проведення перевірки, відсутність документів в підтвердження правомірності використання митного режиму «переробка на митній території України» підтверджено постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 01.08.2016 по справі №820/2517/16, якою відмовлено в задоволенні позову  ПрАТ «Філіп Морріс Україна». Вказане рішення суду набрало законної сили та ПрАТ «Філіп Морріс Україна» не оскаржено.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 19.05.2017 по справі № 820/4931/16 ПрАТ «Філіп Морріс Україна» відмовлено у задоволенні позову до ГУ ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень. Серед сукупності доказів, що враховані судом при прийнятті даного рішення, міститься висновок Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, яким висновки акту перевірки підтверджено.

Станом на теперішній час ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.07.2017 відкрито апеляційне провадження за скаргою ПрАТ «Філіп Морріс Україна». В ході судового розгляду представниками обох сторін було заявлено клопотання про проведення судової економічної експертизи.

Харківський апеляційний адміністративний суд самостійно визначився з експертною установою.

Також слід зазначити, що основним Законом України не допускається делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами. Втручання у здійснення правосуддя та вплив на суд або суддів у будь-який спосіб заборонено і має наслідком відповідальність, встановлену законом.

Враховуючи викладене, крапкою у цьому питанні є виключно рішення суду, що є незалежним від будь-якого незаконного впливу і забезпечує кожному право на справедливий суд,  повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України.