Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Щодо розміщення інформації про прояви корупції

16.05.2016

Джерело - Прокуратура Харківської області

http://khar.gp.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_c=view&_t=rec&id=183657

Слідчі прокуратури викрили податківця, яка вимагала 71 тис. грн. хабара

Слідчі прокуратури Харківської області спільно з УСБУ та нацполіцією в області викрили начальника управління однієї з податкових Харкова, яка вимагала від підприємця неправомірну вигоду.

Як розповів начальник управління прокуратури області Сергій Булавін, службова особа вимагала та отримала через посередника 71 тис. грн. за вирішення питання щодо відшкодування ПДВ з держбюджету.

 Досудове розслідування проводиться за ч. 3 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди службовою особою).

 Максимальна санкція статті передбачає 10 років позбавлення волі.

Інформація від ГУ ДФС у Харківській області

1. На Харківщині відносно співробітників фіскальної служби проведено 81 службову перевірку

Як повідомили в Управлінні внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Харківській області, перевірки пов’язані із службовою діяльністю підрозділів Харківської області та проведені протягом січня-квітня 2016 року. З них 58 перевірок відбулося за зверненнями громадян та юридичних осіб.

За результатами перевірок та розслідувань інформація підтвердилась у 20 випадках, у тому числі, 18 – за зверненнями громадян і юридичних осіб.

Керівникам районних підрозділів Харківської області направлено 26 подань про вжиття заходів реагування щодо усунення причин та умов, які сприяли вчиненню виявлених порушень, 18 працівників притягнуто до відповідальності.

Також направлено 39 матеріалів на адресу прокуратури Харківської області для прийняття остаточного рішення.

Крім того, протягом січня-квітня поточного року відносно посадових осіб розпочато 11 кримінальних  проваджень. 

Але у  фіскальній службі відзначають, що крім перевірок, одним з пріоритетних напрямків роботи фахівців підрозділу внутрішньої безпеки області залишається упереджувальна та роз’яснювальна робота серед працівників, а також кандидатів на заміщення вакантних посад.

Нагадаємо, що в Державній фіскальній службі України діє інтерактивний антикорупційний сервіс «Пульс». На телефон якого  - (044) 284-00-07 - можна  цілодобово повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників відомства.

Співробітники ДФС не тільки приймають звернення, але й потім повідомляють заявника про результати перевірки та вжиті заходи.

2. Підприємствам Харківщини відшкодовано з бюджету більше 200 мільйонів гривень податку на додану вартість

Це майже на 70 мільйонів гривень більше у порівнянні з даними минулого року. Про це повідомили у Головному управлінні фіскальної служби Харківської області.

В той же час, по області протягом чотирьох місяців поточного року заявлено до відшкодування 219,1 млн. грн., що більше ніж за аналогічний період 2015 року на 41,2 млн. грн.

Основною причиною декларування залишається експорт, тобто заявки надаються платниками, що використовують нульову ставку податку при експорті, забезпечують надходження валютної виручки до держави.

Нагадуємо, що починаючи з декларування за січень 2016 року відповідно до вимог ст. 200 Податкового кодексу України та Постанови КМУ від 22.02.2016 № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» змінено порядок обліку та відшкодування задекларованих сум ПДВ.

ДФС України щоденно опубліковує на своєму офіційному веб-сайті два реєстри: перший по платниках, які відповідають встановленим критеріям (п. 200.19 ст. 200 ПКУ: основний стан платника, основні фонди в 3 рази перевищують суму заявки, експорт більш 40%), другий, які їм не відповідають.

Реєстри формуються у хронологічному порядку за кожною заявою, поданою у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку.

Ознайомитись з Реєстрами можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: (http://sta-sumy.gov.ua) - головна/діяльність відшкодування ПДВ/Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.  

Звертаємо увагу, що поняття автоматичного бюджетного відшкодування залишилось в минулому. Відповідність встановленим критеріям дає право на включення до Реєстру № 1.

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до статті 200 Кодексу та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами проведених перевірок відповідно до Кодексу.

Також у фіскальній службі звертають увагу, що основною причиною помилок платників при визначенні відповідності критеріям п. 200.19 ст. 200 Податкового кодексу України,  є невірне визначення питомої ваги експорту (вимоги критерію - здійснення експорту, питома вага яких протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів (місяців) сукупно становить не менше 40 відсотків загального обсягу поставок (для платників податку з квартальним звітним періодом - протягом попередніх чотирьох послідовних звітних періодів). Даний критерій є обов’язковим для включення заявки до Реєстру № 1.

Слід зазначити, що ефективність нового Порядку не потребує доказів. Так, по деклараціях за січень, лютий 2016 року по Реєстру № 1 відшкодовано підтверджені суми, по Реєстру № 2 не повернуто лише 3,4 млн. грн. за лютий 2016 року. По деклараціях за березень 2016 року (строк подання -20.04.2016р.) фіскальна служба перевіряє правомірність декларування (законодавством передбачено 30 календарних днів).