Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Щодо роботи податкових постів на акцизних складах

09.12.2015

Джерело - ІА "Интерфакс-Украина"

http://interfax.com.ua/news/press-conference/309446.html

Глава ассоциации "Укрводка" Владимир Остапюк заявил о приостановке работы завода Prime (Харьковская обл.) алкогольной компании "Олимп" из-за неправомерных действий сотрудников Государственной фискальной службы.

"Сейчас есть ситуация, что предприятие "Олимп", находясь в Харьковской области, просто не работает. Что делает ГФС? Она снимает налоговые посты, которые должны там стоять. Сотрудники ГФС все время на больничном с 19 ноября. Я бы хотел обратиться к главе ГФС с просьбой разобраться, почему представители акцизного склада болеют и не выходят на работу. Вместо них хотят зайти другие люди под видом налоговых представителей", - сказал он на пресс-конференции в агентстве "Интерфакс-Украина".

По его словам, на каждом ликеро-водочном предприятии Украины есть "налоговый пост", без разрешения которого продукция не может покинуть пределы завода.

Украинская алкогольная компания "Олимп" основана в апреле 2000 года. Производит и реализует водку под торговыми марками Prime, "Истинна", "Плакучая ива", "Приватна коллекция", "Малиновка", коньяк под ТМ Lionel, "Марсель", "Бахчисарай" и вина "Бахчисарай".

Компании принадлежат ликеро-водочный завод Prime и Крымский вино-коньячный завод (КВКЗ) "Бахчисарай". Основателем и владельцем "Олимпа" является бизнесмен Павел Климец.

 Інформація ГУ ДФС у Харківській області

Щодо роботи податкових постів на акцизних складах

Створення акцизних складів та розміщення на них представників контролюючих органів є вимогою ст.230 Податкового кодексу України.

Метою цього являється підвищення ефективності роботи із запобігання та боротьби з незаконним виробництвом і обігом спирту етилового, горілки та лікеро-горілчаних виробів, посилення контролю за повнотою та своєчасністю надходжень до бюджету акцизного податку.

Функціональні дії представників контролюючого органу на акцизних складах підприємств виробників підакцизної продукції затверджені наказом Міністерства фінансів України від 23.01.15 №9 «Порядок роботи представників контролюючих органів на акцизних складах та податкових постах, що утворюються на території підприємств, де виробляється продукція з використанням спирту етилового та біоетанолу, які отримуються за нульовою ставкою акцизного податку», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 14.02.15 за №155/26600, та іншими відомчими розпорядчими документами, що не суперечать наведеним нормативно-правовим та регуляторним актам.

Призначення представника контролюючого органу на акцизний склад здійснюється відповідним наказом контролюючого органу.

У наказах про призначення керівник контролюючого органу визначає, зокрема, режим роботи представника з урахуванням режиму роботи акцизного складу.

Копія наказу надсилається розпоряднику акцизного складу, який зобов'язаний видати у триденний строк відповідний наказ, передбачивши створення належних умов для ефективної роботи представника контролюючого органу.

Обов’язки розпорядника акцизного складу прописані у ст.230.19 Податкового кодексу України.

Серед них, зокрема, надання постійному представнику контролюючого органу окремого приміщення, яке відповідає санітарно-гігієнічним нормам, обладнане телефоном, а також вжиття заходів для запобігання несанкціонованому втручанню в роботу представника контролюючого органу.

Однак, керівництвом ТОВ «ЛГЗ Прайм» та ПрАТ «Люботинський завод «Продтовари» представники контролюючих органів Харківської та Чугуївської ОДПІ Управління до роботи на акцизних складах спільно з представниками контролюючого органу СДПІ з обслуговування великих платників у м. Харкові МГУ ДФС допущені не були. Накази керівників інспекцій оскаржуються у судовому порядку. Рішень судів, що вступили в законну силу не має.

Не допуск представника контролюючого органу на акцизний склад та перешкоджання його діяльності є неправомірним.

В той же час, державна фіскальна служба робить все для унеможливлення виникнення спірних ситуацій, а в інакшому випадку – оперативного їх вирішення.