Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Щодо митно-брокерської діяльності

22.04.2015

Джерело - ІА "Главное"

"Беспредел на Харьковской таможне! Бизнесу не дают работать честно"

Коррупция на таможне не только не уменьшилась, но и возросла. На примере Харьковской таможни журналисты программы "Достало!" рассказывают, как наказывают непокорных предпринимателей, которые смеют сопротивляться системе и хотят работать честно. Бесконечная растаможка, огромные финансовые потери... В таможне конечно же все отрицают. Взяток они не берут. Вы все врете...»

Інформація від Харківської митниці ДФС

Підприємство, про яке йшлося в сюжеті телеканалу,  в Харківський митниці ДФС провадить митно-брокерську діяльність, є утримувачем митного складу та магазину безмитної торгівлі.

З початку року митним постом «Харків-центральний», який є крупнішим постом Харківської митниці та на який надходить найбільша кількість скарг від цього підприємства, було здійснено митне оформлення товарів на підставі 22 митних декларацій, по яких середній показник часу митного оформлення складає 1 год. 28 хв.

Для порівняння - даний показник на митному посту «Харків-центральний» по всім іншим суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності становить 1 год. 56 хв.

Вищенаведена статистика свідчить про відсутність будь-якого упередженого ставлення до діяльності цього підприємства.

В березні поточного року було проведено планову перевірку митного складу вказаного підприємства, за результатами якої встановлено факт порушення порядку ведення обліку товарів на митному складі, про що посадовими особами митниці було складено відповідний акт. Але на теперішній час керівництво підприємства ігнорує звернення митниці стосовно ознайомлення з актом перевірки та уникає будь-якого офіційного спілкування з даного питання.

Також по даному факту митницею проводяться процесуальні дії щодо  складання протоколу про порушення митних правил за статтею 475 Митного кодексу України.

Щодо роботи магазину безмитної торгівлі слід зазначити, що митницею встановлено факти продажу товарів, строк придатності яких для споживання та використання минув.

По даному факту була проведена службова перевірка та призначена інвентаризація магазину безмитної торгівлі. Однак, не зважаючи на законні вимоги митниці, керівництво зазначеного підприємства не допустило комісію у складі представників митниці та УВБ ГУ ДФС в Харківській області до проведення інвентаризації. Відтак, відносно управляючого магазину безмитної торгівлі зазначеного підприємства складений протокол про порушення митних правил за частиною 2 статті 474 Митного кодексу України за перешкоджання посадовим особам митниці в доступі до товарів, які знаходяться у магазині безмитної торгівлі.

Що стосується питання митного оформлення протягом 104 днів вантажу фірми, яка є клієнтом зазначеного підприємства, то Постановою Харківського окружного адміністративного суду за позовом зазначеного брокерського підприємства встановлено, що посадові особи митниці по зазначеному оформленню діяли на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені чинним законодавством України з питань митної справи.