Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Застосування цифрового підпису при складанні податкових накладних

24.04.2013

Відповідно до пункту 201.10 статті 201 Податкового кодексу при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Покупцю на його вимогу надається підписана та скріплену  печаткою (за наявності) податкова накладна, в один із таких способів за його вибором: у паперовому вигляді чи в електронній формі.

Після складення податкової накладної та/або розрахунку коригування в електронній формі на них накладається електронний цифровий підпис посадових осіб платника податку у такому порядку:

першим - електронний цифровий підпис головного бухгалтера (бухгалтера) або електронний цифровий підпис керівника;

другим - електронний цифровий підпис, що є аналогом відбитка печатки продавця.

Для делегування права підпису податкової накладної та/або розрахунку коригування іншій посадовій особі, продавець отримує засоби електронного цифрового підпису в акредитованих центрах сертифікації ключів для такої особи та подає до податкової інспекції за місцем реєстрації посилені сертифікати електронного цифрового підпису зазначеної особи.

При цьому, електронний цифровий підпис, який накладається на податкову накладну при її реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних, та підпис, що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, мають належати одній особі, який делеговано право підпису податкових накладних,та підпис що скріплює цю податкову накладну при її видачі покупцю, мають належати одній особі, якій делеговано право підпису податкових накладних.

Слід зазначити, що при складанні податкової накладної в електронній формі складання її у паперовому вигляді не є обов’язковим.

Звертаємо увагу, що виявлення розбіжностей даних податкової накладної та Єдиного реєстру податкових накладних згідно із пунктом 201.10 статті 201 Податкового кодексу  є підставою для проведення документальної позапланової виїзної перевірки продавця та у відповідних випадках покупця товарів/послуг.

Головне управління Міндоходів і зборів  у Харківській області