Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Профспілка організувала тур вихідного дня без придбання путівок. Що з ПДФО?

02.08.2019 -

Головне управління ДФС у Харківській області  повідомляє, що відповідно до  п.п.165.1.35 ст.165 Податкового кодексу України (далі ПКУ) до складу загального  місячного  (річного) оподатковуваного доходу  не включається вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України платника  податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безплатно або зі  знижкою профспілкою, до якої  зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої профспілки.

Тобто, положення  зазначеного пункту поширюється на платників податків, які отримують виключно путівки від професійної спілки.

Водночас  п.п. «е» п.п.164.2.17 ст.164 ПКУ передбачено, що до загального оподатковуваного доходу платника податку включається  дохід, отриманий як додаткове благо у вигляді отриманих товарів (робіт, послуг). Податковий агент, який нараховує такий дохід зобов’язаний утримати податок із суми такого доходу за ставкою 18 відсотків.

Отже,  вартість турів вихідного дня та літнього відпочинку, що організуються та оплачуються за рахунок коштів професійної спілки для її членів та членів  їх сімей без придбання путівок, включається до їх  загального  місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо та оподатковується податком на доходи фізичних осіб на загальних підставах.

З цим роз’ясненням можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (у категорії 103.02).