Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Харківські юристи-податківці виграли судових справ на сотні мільйонів гривень

16.05.2019 -

Квітень поточного року знаменувався значною кількістю судових рішень на користь органів фіскальної служби Харківщини, ухвалених судами апеляційної та касаційної інстанцій.

Так, протягом вказаного періоду судами ухвалено 56 судових рішень на суму понад 267 млн. грн. по справах різних категорій, де однією із сторін виступають органи ДФС Харківської області.

Серед вказаних справ можна виділити наступні.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 15.04.2019 залишена без задоволення апеляційна скарга TOB «Е» на рішення суду першої інстанції про відмову в позові щодо визнання недійсним податкового повідомлення - рішення на суму 2,5 млн. грн.

В ході перевірки була встановлена відсутність реальних господарських операцій, оскільки неможливо продати товар чи послугу, які не були придбані, що свідчить про відсутність фактичного руху товарів, а лише вказує на оформлення господарських операцій в паперовому вигляді без їх фактичного здійснення.

При розгляді справи представником ГУ ДФС було доведено безпідставне документальне оформлення Позивачем нереальних господарських операцій з одержання товару і складання первинних документів всупереч норм чинного законодавства.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 16.04.2019 залишена без задоволення апеляційна скарга ПП «А» на рішення Харківського окружного адміністративного суду по справі до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень - рішень на суму майже 1 млн. грн.

І знову в полі зору суду питання реальності господарських операцій. Так, фактичною підставою для винесення оскаржуваних повідомлень-рішень став висновок податкового органу про нереальність здійснення господарських операцій між позивачем та його контрагентом - TOB «ІТ» .

Вироком Шевченківського районного суду м. Києва від 31.05.2018 директора TOB «ІТ» визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу України. Вказаним вироком встановлено, що вказаний громадянин жодного відношення до фінансово-господарської діяльності TOB «ІТ» не мав, підприємство зареєстрував на своє ім’я на прохання невстановленої досудовим розслідуванням особи без мети здійснення господарської діяльності, реєстраційних документів TOB «ІТ» не складав, лише підписував та передавав невстановленим досудовим розслідуванням особам. Жодних документів податкової та бухгалтерської звітності не складав та не підписував, до органів Державної фіскальної служби податкову звітність не подавав та нікого на це не уповноважував.

Колегія апеляційного адміністративного суду зауважила, що усі первинні документи, які надані позивачем до суду на підтвердження реальності господарських операцій із ТОВ «ІТ» підписані саме «фіктивним» директором, а, отже, не можуть бути прийняті судом як належний доказ підтвердження реальності правочину.

Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 01.04.2019 залишена без задоволення апеляційна скарга НВК «І» на рішення Харківського окружного адміністративного суду по справі за позовом до Харківської ОДПІ про скасування рішень про застосування штрафних санкцій на суму 0,8 млн. грн. за порушення касової дисципліни .

Так, в касовій книзі підприємства було здійснено запис про находження прибутку за відповідну дату; посадовою особою Позивача складено прибутковий касовий ордер на вказану суму. Проте, останній запис щодо надходження коштів в книзі обліку розрахункових операцій НВК «І» було зроблено лише декілька днів тому.

При ухваленні судового рішення на користь держави судом було взято до уваги, що у разі проведення готівкових розрахунків з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги, відповідно до вимог глави 4 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 № 637, оприбуткуванням готівки є сукупність таких дій: фіксація повної суми фактичних надходжень готівки у касових ордерах та відображення на їх підставі готівки у касовій книзі. У випадку проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО оприбуткуванням готівки є відображення повної суми фактичних надходжень готівки у фіскальних звітних чеках РРО (даних РК) та здійснення обліку зазначених готівкових коштів у КОРО. Невиконання будь - якої з означених дій є порушенням порядку оприбуткування готівки.