Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Туристичний збір - 2019

15.03.2019 -

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що з 1 січня 2019 р. набули чинності  зміни щодо  розміру ставки, бази справляння  та порядку сплати  туристичного збору (далі Збір).

 Платники Збору доповнено новою категорією - суб’єктами, які тимчасово   розміщуються у місцях проживання (ночівлі).

Розширено перелік категорій суб’єктів, які надають туристичну послугу та на яких покладається обов’язок податкових агентів (юридичні особи, філії, відділення, інші відокремлені підрозділи юридичних осіб,фізичні особи-підприємці, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі));

Водночас, встановлена обов’язкова умова ідентифікації податкових агентів шляхом оприлюднення органами місцевого самоврядування переліку податкових агентів на власному офіційному веб-сайті.

Змінено базу оподаткування, зокрема показник «вартість проживання» змінено на показник «кількість діб проживання», у зв’язку із застосуванням ставок Збору до показника «мінімальна заробітна плата, встановлена законом на 1 січня звітного (податкового) року».

Запроваджено диференціацію граничних ставок Збору за категорією споживача туристичної послуги – внутрішній або в’їзний туризм.

  • для внутрішнього туризму - до 0,5 відсотка від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення (в 2019 році - це становить 20,87 грн.);
  • для в’їзного туризму - до 5 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення (в 2019 році - це становить 208,65 грн.)

Порядком обчислення та сплати податкових зобов’язань   передбачено право органам місцевого самоврядування із запровадження авансових внесків із сплати Збору, реалізація якого фіксується у відповідному рішенні.