Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Харківська митниця ДФС про зміни в законодавстві щодо порядку переміщення валюти через кордон

13.03.2019 -

З 07.02.2019 введено в дію Закон України від 21 червня 2018 року №2473-VIII «Про валюту і валютні операції» (далі – Закон № 2473-VIII).

Зазначений Закон  покликаний стати єдиним законодавчим актом, що визначає порядок організації валютного регулювання та здійснення валютного нагляду в країні, а також вводить досить істотні новації, які лібералізують валютні операції та існуючу  валютну політику.

Згідно з вказаним Законом, переміщення валютних цінностей через кордон можливе шляхом транскордонного переказу та транскордонного переміщення валютних цінностей, тобто шляхом ввезення, пересилання на митну територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзиту через митну територію України банківських металів, готівкової валюти.

Порядок ввезення, пересилання на митну територію України, вивезення, пересилання з митної території України або транзит через митну територію України банківських металів, готівкової валюти фізичними особами, юридичними особами та банками на теперішній час визначено Положенням про транскордонне переміщення валютних цінностей, затвердженим постановою Національного банку України (далі – НБУ) від 02.01.2019 № 3 (далі – Положення № 3).

При цьому, пункт 6 Положення № 3 застосовується з урахуванням уточнень, передбачених пунктом 18 розділу 1 Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 02.01.2019 № 5 (далі – Положення № 5).

Слід зазначити, що вказаним Положенням змінено умови переміщення в порівнянні з законодавством, яке діяло до набрання ним чинності -Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.05.2008 №148, яка втратила чинність згідно з пунктом 85 постанови Правління НБУ від 05.02.2019 № 31 (далі – Інструкція № 148).

 Нижче наведено порівняння положень вказаних нормативних актів:

Інструкція  про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України

Положення про транскордонне переміщення валютних цінностей

Переміщення готівки

фізична особа має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро без письмового декларування митному органу;

 

фізична особа-резидент має право  ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що  перевищує в еквіваленті  10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі;

 

фізична особа-нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі; 

 

фізична особа-нерезидент має право    вивозити за межі України готівку в сумі, що  перевищує в еквіваленті  10000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту в сумі, що не перевищує в еквіваленті  10 000 євро, без письмового декларування митному органу;

 

фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України готівкову валюту в сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті  10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі;

 

 

Пересилання готівки

фізичним особам дозволяється пересилання готівки в міжнародних поштових відправленнях і в міжнародних експрес –відправленнях з оголошеною цінністю у сумі, що не перевищує 300 євро.

 

 

фізичними особами здійснюється пересилання в Україну/з України готівкової валюти і банківських металів у міжнародних поштових відправленнях  виключно з оголошеною їх вартістю в сумі, що не перевищує в еквіваленті  10 000 євро, без письмового декларування митному органу;

- в сумі, що дорівнює або перевищує в еквіваленті  10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Переміщення банківських металів

фізична особа має право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г у вигляді зливків і монет на умовах письмового декларування митному органу в повному обсязі;

фізична особа має право вивозити за межі України банківські метали вагою, що перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та на підставі документів, що підтверджують придбання цією особою банківських металів в уповноважених банках та/або Національному банку України. 

фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України банківські метали вартістю, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу;

 

фізична особа ввозить в Україну та вивозить за межі України банківські метали вартістю, що дорівнює або перевищує в еквіваленті  10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі;

 

 Необхідно звернути увагу, що згідно з Положенням № 5 фізичні особи-резиденти здійснюють валютні операції з транскордонного переміщення валютних цінностей шляхом їх ввезення/пересилання за межі України в загальній сумі, що перевищує на день ввезення/пересилання в еквіваленті 10000 євро, на підставі документів, що підтверджують:

1) зняття цією фізичною особою готівки з власних рахунків у банках і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує на день ввезення/пересилання в еквіваленті 10 000 євро;

2) придбання цією особою банківських металів у банках та/або Національному банку виключно на ту суму, що перевищує на день ввезення/пересилання в еквіваленті 10 000 євро.

Документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, є  чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.

 У відповідності до пункту 2 Положення № 3 перерахунок сум готівкової валюти і вартості банківських металів у євро здійснюється за офіційним курсом гривні до євро, установленим Національним банком України, або крос-курсом, визначеним згідно з офіційним курсом гривні до відповідних іноземних валют і банківських металів, установленим Національним банком України, на день перетинання митного кордону України або на день пересилання готівкової валюти, банківських металів.