Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Фахівці фіскальної служби регіону під час семінару про правові підстави для проведення перевірок

28.02.2019 -

На Харківщині продовжується  робота по роз’ясненню податкового законодавства. Фахівці юридичного підрозділу та управління аудиту Головного управління фіскальної служби області  провели семінар для членів Харківської обласної профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування і послуг та об’єднання підприємців «Торгова єдність». На заході були присутні члени Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області.

Головне питання  - обговорення правових підстав для проведення фактичних перевірок у 2019 році.

Податківці проінформували учасників заходу щодо особливостей проведення фактичної перевірки, ознайомили з порядком її проведення,  з умовами та порядком допуску посадових осіб контролюючих органів до проведення документальних виїзних та фактичних перевірок.

Крім того, фахівці юридичного управління довели до відома присутніх основні питання, які досліджуються судами в справах про скасування наказів на проведення фактичних перевірок.

По-перше, встановлення того, чи було платником податків допущено контролюючий орган до проведення такої перевірки. Якщо допуск до податкової перевірки відбувся, в подальшому платник до суду може оскаржувати лише сутність виявлених порушень, зафіксованих в акті, на підставі висновків якого винесено податкове повідомлення-рішення. Тобто, допускаючи посадових осіб, платник втрачає право на оскарження наказу про її проведення в судовому порядку.

По-друге, якщо допуску не було, суд з’ясовує, чи відповідає винесений наказ всім вимогам, передбаченим статтю 80 Податкового кодексу України (щодо наявності реквізитів та підстав для її проведення). При цьому, платникам податків слід пам’ятати, що не допускаючи контролюючий орган до проведення перевірки за наявності законних підстав для її проведення, таким контролюючим органом може бути прийнято рішення про арешт майна суб’єкта господарювання. 

Наприкінці заходу присутні подякували податківцям за корисну інформацію, а співробітники податкової, у свою чергу, побажали всім успіхів та сприятливих умов для їх бізнесу.