Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Харківська митниця ДФС про особливості застосування автоматизованої системи аналізу та управління ризиками

08.02.2019 -

Заступник начальника Харківської митниці ДФС Валерій Остапчук провів брифінг з питань роботи автоматизованої системи аналізу та управління ризиками – АСАУР.

Посадовець повідомив, що при здійсненні митного оформлення товарів, які переміщуються через митний кордон України,  митники застосовують вибірковість митного контролю з мінімальною кількістю форм митного контролю для забезпечення дотримання законодавства. Форми та обсяги контролю обираються посадовими особами митниці на підставі застосування системи управління ризиками. 

«Якщо за результатами застосування системи управління ризиками не визначено необхідності проведення митного огляду товарів, то митне оформлення може бути здійснено без такого огляду», - підкреслив Валерій Остапчук.

Крім того, заступник керівника митниці розповів, які переваги в роботі митниці дає застосування системи управління ризиками.

Це створення  сприятливих умов для суб'єктів ЗЕД, які дотримуються законодавства України, спрощення та прискорення проведення процедур митного контролю та митного оформлення при переміщенні товарів через митний кордон України, збільшення ефективності роботи з попередження та припинення порушень законодавства за допомогою реалізації заходів на основі системи аналізу та керування ризиками.

Також Валерій Остапчук проінформував, що за результатами розгляду спрацювань АСАУР, із оформлених митницею за січень 2019 року 10951 митних декларацій, спрацювання відбулися лише у 278 випадках, що складає 2,5% від загального обсягу митних декларацій.

«Тобто, завдяки АСАУР у великому масиві суб’єктів ЗЕД, товарів, транспортних засобів, відбирається лише мала частина того, що може підпасти під ризик. Система, з закладеними наперед критеріями ризику (індикаторами), намагається відібрати з усього масиву, лише тих, хто порушує законодавство,», - наголошує Валерій Остапчук.