Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Харківські юристи – податківці з початку року виграли 847 справ на суму майже 2 млрд. грн.

12.11.2018 -

Протягом  січня – жовтня 2018 року судами розглянуті 1599 справ на суму 3 млрд. 863,3 млн. грн. На користь органів ДФС вирішені  847 справ на суму 1 млрд. 951,9 млн. грн., що складає 53 %  від кількості та майже   51 % від суми розглянутих судами справ.

За результатами розгляду судових справ за участі органів ДФС на користь Держави з початку 2018 року до бюджету надійшло 46 млн. грн.

Так, постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 09.10.2018 залишена без задоволення апеляційна скарга ПАТ «К» по адміністративній справі за позовом до Головного управління ДФС у Харківській області  (далі – ГУ ДФС) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення – рішення на суму понад 20 млн. грн.

ГУ ДФС була проведена позапланова документальна виїзна перевірка ПАТ «К» (далі – Позивач, ПАТ «К») з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства. За результатами перевірки складений Акт, на підставі якого винесено оскаржуване податкове повідомлення-рішення.

Перевіркою встановлено, що згідно з Договором купівлі-продажу (далі – Договір) зерна сільськогосподарських культур, укладеному між Позивачем  та ТОВ «КТ», Позивач зобов’язується передати у власність ТОВ «КТ», а останній зобов’язується прийняти товар та сплатити його вартість за зернові та олійні культури власного виробництва.

Проведеною перевіркою встановлено, що згідно з даними Єдиного реєстру податкових накладних та даних бухгалтерського обліку Позивач відпустив ТОВ «КТ» у 2014 році соняшника у кількості обумовленої договором. При цьому, реалізація пшениці не відбулася.

Пшеницю, що фактично належить ТОВ «КТ» Позивач реалізував іншим покупцям, а саме: на експорт, як власну продукцію, без письмової згоди ТОВ «КТ» , чим суттєво порушив  умови вищевказаного Договору.

Виходячи з вищенаведеного, у зв’язку з фактичною неможливістю виконання умов двох одночасно складених договорів на поставку одного і того ж товару в однакових кількостях (в даному випадку - пшениця власного виробництва врожаю 2014 року), підприємством безпідставно включено до податкової декларації з ПДВ 0121 - спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері діяльності  сільського господарства.

Ухвалюючи рішення на користь ГУ ДФС, суд апеляційної інстанції виходив з наступного. Визначальною ознакою господарської операції є те, що вона повинна спричиняти реальні зміни майнового стану платника податків.

Тобто, необхідною умовою для віднесення сплачених у ціні товарів (послуг) сум податку на додану вартість до складу податкового кредиту є факт придбання товарів та послуг із метою їх використання в господарській діяльності.

Отже, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

 Таким чином, в порушення п. 185.1 ст. 185, п. 187.1 ст. 187, пп. 209.2, пп. 209.15.2 п. 209.15 ст. 209 Податкового кодексу України (в редакції чинній в перевіреному періоді), Позивач завищив податкове зобов’язання за скороченою декларацією та занизив податкове зобов’язання з ПДВ за загальною декларацією за операціями з отримання попередніх оплат від контрагента ТОВ «КТ», по якому не відбулося постачання сільськогосподарської продукції, а нараховані суми ПДВ безпідставно включені до податкової декларації з ПДВ 0121 - спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері діяльності  сільського господарства.