Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

На Харківщині більшість підприємців – фізичних осіб обирають спрощену систему оподаткування

09.08.2018 -

В Головному управлінні ДФС у Харківській області повідомляють, що кількість підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування постійно зростає. Станом на 01.08.2018 на обліку у територіальних органах ДФС Харківщини знаходиться 91 тис. фізичних осіб - платників єдиного податку, що складає понад 64 % від загальної кількості підприємців. З початку поточного року кількість ФОП на спрощеній системі зросла на 3 тис.осіб, а з 01.01.2017- на 6,6 тис.осіб.

При цьому 2 група найчисельніша серед платників єдиного податку і складає 40 тис. осіб або 44,0 % від загальної кількості платників, що обрали спрощену систему оподаткування. Другу групу єдиного податку обирають фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства.

На третій групі у теперішній час обліковується 38 тис. фізичних осіб підприємців або 41,8 % від зареєстрованих платників єдиного податку. Це найчастіше підприємці, які надають посередницькі послуги, інформаційні послуги у сфері ІТ – технологій та здійснюють оптову торгівлю.

Підприємці, що здійснюють роздрібну торгівлю на ринках або надають бітові послуги населенню відносяться, згідно норм Податкового кодексу України, до першої групи платників єдиного податку. Цю групу обрали 13 тис. платників або 14,2% від загальної кількості підприємців спрощеної системи оподаткування.

Слід відмітити, що по кількості підприємців – платників єдиного податку Харківська область займає 2 місце по Україні після м.Київа. Всього в Україні зареєстровано понад 1,2 млн. платників єдиного податку.