Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Платникам єдиного внеску: оновлено порядок нарахування та сплати ЄСВ

11.07.2018 -

Головне управління податків ДФС у Харківській області повідомляє, що з 26 червня 2018 року діє оновлений порядок нарахування та сплати єдиного внеску.

Процедуру нарахування та сплати ЄСВ страхувальниками, нарахування й сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів органами доходів і зборів визначає викладена в новій редакції Інструкція про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженій наказом Мінфіну від 04.05.2018 № 469.

Даним наказом внесено зміни, зокрема, щодо:

- обчислення й строків сплати ЄСВ фізичними особами - підприємцями (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

Обчислення сум ЄСВ зазначена категорія платників здійснює на підставі даних річних податкових декларацій (річної звітності) та результатів перевірок діяльності таких осіб, що призвели до збільшення або зменшення розміру доходу, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. При цьому враховується кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник ЄСВ.

Сплачують ЄСВ один раз на квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожен місяць такого кварталу.

Вказаним платникам ЄСВ, які здійснили до 01 січня 2017 року нарахування ЄСВ в розмірі, меншому за мінімальний страховий внесок, органи доходів і зборів надсилають повідомлення-розрахунок, у якому зазначається розрахунок суми такої доплати, яка підлягала сплаті за результатами підприємницької діяльності за звітний календарний рік;

- обчислення та строків сплати ЄСВ ФО-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.

Зазначена категорія платників самостійно для себе визначає базу для нарахування ЄСВ, яка не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, установленої законом на місяць, але в розмірі, не більшому за максимальну величину бази нарахування єдиного внеску.

Сплачують ЄСВ, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок;

 

- обчислення та строків сплати ЄСВ членами фермерського господарства.

Обчислення сум ЄСВ зазначена категорія платників здійснює після отримання частки розподіленого доходу (прибутку) від чистого прибутку фермерського господарства у звітному році та за результатами перевірки діяльності таких осіб, що призвела до збільшення або зменшення розміру частки такого розподіленого доходу, який підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. Під час визначення доходу (прибутку), з якого сплачується ЄСВ, враховується кількість місяців, протягом яких така особа перебувала на обліку як платник єдиного внеску.

Сплачують ЄСВ один раз на квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. При цьому сума ЄСВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожен місяць такого кварталу.