Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Харківські юристи фіскальної служби виграли на користь держави майже 500 справ

10.07.2018 -

В Головному управлінні фіскальної служби Харківської області проінформували, що протягом січня – червня 2018 року на користь органів ДФС регіону ухвалено 496 рішень на суму 1,6 млрд. грн., що складає 55,04 % від кількості та 74,32 % від суми розглянутих судами справ.

За результатами розгляду судових справ за участі органів ДФС на користь Держави з початку 2018 року (станом на 01.07.2018) до бюджету надійшло понад 23 млн. грн.

Захист інтересів держави в судах є основним та пріоритетним завданням юридичної служби органів ДФС. Сьогодні це почесна та досить складна місія. Так, закономірним та цілком природним є те, що громадянин, є він приватним підприємцем, чи директором підприємства зацікавлений в тому, щоб податки не перешкоджали покращанню його добробуту, і їх кількість і розміри були якомога меншими.

Крім того, державні фіскальні органи, відповідно до чинного законодавства України, є носіями владних повноважень, а недосконалість податкового законодавства, що породжує різне тлумачення норм податкового права як плат­никами податків, так і податковими органами, а також наявність недобросовісних платників податків, що прагнуть за рахунок державного бюджету безпідставно отримати прибуток, також сприяють виникненню податкових спорів.

Так, постановою Харківського апеляційного адміністративного суду задоволена апеляційна скарга Головного управління ДФС у Харківській області  по адміністративній справі за позовом ТОВ «Е» про скасування податкових повідомлень – рішень на суму майже 1 млн. грн.      

Головним управлінням ДФС у Харківській області було проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ з питань дотримання вимог валютного законодавства за зовнішньоекономічними контрактами (встановлено порушення  ТОВ ст. 1 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» від 23.09.1994 №185/94-ВР (із змінами та доповненнями) та  ст. 9 Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» від 19.02.1993 № 15-93 (із змінами та доповненнями) в частині порушення строків декларування валютних цінностей, що знаходяться за межами України).

ОДПІ м. Харкова отримано повідомлення уповноваженого банку Філія ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» про виявлені факти порушень ТОВ «Е» законодавчо встановлених строків розрахунків за зовнішньоекономічними договорами, укладеними з ТОВ «Ц» (Росія).

Валютна виручка від підприємства-нерезидента ТОВ Ц» на валютний рахунок позивача протягом перевіреного періоду по окремим контрактам надійшла 30.05.2017 та 04.07.2017 з порушенням законодавчо встановлених строків розрахунків, а по решті – не надійшла взагалі (утворилась дебіторська заборгованість). 

До перевірки не були надані документи щодо звернення позивача до судових органів з позовом про стягнення заборгованості з нерезидента по укладеним контрактам або сертифікату Торгово-промислової палати України або іншої уповноваженої організації (органу) країни розташування сторони договору (контракту) або третьої країни стосовно виникнення форс-мажорних обставин при виконанні зовнішньоекономічних договорів.

Щодо правомірності податкового повідомлення - рішення, яким застосовано штрафні санкції за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності та за невиконання зобов’язань і порушення вимог валютного законодавства, то суд апеляційної інстанції зазначив, що в порушення ст.9 Декрету позивачем не надано до контролюючого органу «Декларацію про валютні цінності, доходи і майно, що належать резиденту України та незаконно знаходяться за її межами».