Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

Від податкових юристів Харківщини до бюджету держави - понад 9 млн. гривень

13.06.2018 -

В юридичному підрозділі Головного управління фіскальної служби проінформували про стан розгляду справ у судах.   Так, протягом січня – травня  2018 року на користь органів ДФС Харківського регіону ухвалено 392 судових рішення на суму 1 млрд. 546,2 млн., що складає 55 % від кількості та 80 % від суми розглянутих судами справ. За результатами розгляду судових справ за участі органів ДФС на користь держави, з початку 2018 року до бюджету надійшло понад 9 млн. гривень.

Такі показники в абсолютних цифрах одні з найкращих серед аналогічних підрозділів інших ДФС, відзначили в ГУ ДФС області.  

Загалом, претензії органів державної фіскальної служби до повноти сплати податків суб’єктами господарювання, є обґрунтованими. Обумовлені вони недобросовісністю дій таких суб’єктів при формуванні даних податкового обліку, зокрема шляхом зменшення реальних доходів, що підлягають оподаткуванню, на суми витрат, яких фактично не було. Саме тому результати розгляду справ в судах, що  забезпечуються роботою юридичних служб органів ДФС, для несумлінних платників податків не є такими втішними, як рекламується деякими юристами, які  вихваляються гарантіями 100 % скасування всіх донарахувань податків в судах.      

Водночас, слід зауважити, що прийняття рішень на користь платників податків не є безумовним свідченням некомпетентності чи упередженості контролюючих органів, а обумовлено цілою низкою об’єктивних причин. Серед них недосконалість податкового законодавства, відсутність сталої судової практики щодо належності та допустимості доказів протиправності поведінки несумлінного платника податків, тривале реформування судової системи та її переорієнтація на передовий європейський досвід, за яким саме до органів державної влади висуваються високі вимоги в частині доведення винуватості особи.