Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

«Зелений» та «червоний коридор». Як правильно обрати?

13.04.2018 -

Мабуть не має людини, яка хоча б раз у житті не чула словосполучення «зелений чи червоний коридор». Всі ми знаємо, що ці словосполучення пов’язані з перетином державного кордону, однак не всі з нас зможуть назвати відмінності між цими поняттями.

Зважаючи на те, що літо – пора відпусток, які значна частина жителів нашого міста бажає провести за межами Батьківщини, а деякі громадяни планують вирушити за кордон вперше, звідки всі хочуть привезти сувеніри та подарунки своїм близьким, фахівці Харківської митниці ДФС вважають за доцільне надати декілька порад щодо порядку перетину митного кордону України.

Для початку слід зазначити, що громадяни за умови дотримання вимог митного законодавства можуть переміщувати через митний кордон України будь-які товари, крім тих, що заборонені до ввезення в Україну (у тому числі з метою транзиту) та вивезення з України.

Митний контроль товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України громадянами здійснюється митниками за допомогою двоканальної системи.

Двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу (проїзду транспортними засобами особистого користування) через митний кордон України.

Канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.

Канал, позначений символами червоного кольору («червоний коридор»), призначений для всіх інших громадян.

Громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.

Обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

«Зелений коридор» громадяни  мають право обрати у випадках, якщо вони ввозять на територію України,  наприклад:

1) особисті речі, перелік яких наведено у ст. 370 Митного кодексу України (наприклад: одяг, білизна, взуття, призначені виключно для власного користування і мають ознаки таких, що були у користуванні; особисті прикраси, що мають ознаки таких, що були в користуванні; один фотоапарат, одна кіно-, відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок та додаткового приладдя; два мобільних телефони, 0,5 літра туалетної води та/або 100 грамів парфумів; лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України, тощо).

При цьому, слід звернути увагу, що лікарські засоби можуть бути ввезеними  на територію України громадяни у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини) або, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я;

2) у разі, якщо особа, яка ввозить товари на митну територію України, в’їжджає в Україну не частіше одного разу протягом однієї доби - товари (за винятком підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро (повітряним транспортом), або сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500 євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг (іншими видами транспорту), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі.

При цьому, якщо особа прямує іншим, ніж повітряний транспортом, та була відсутня в Україні менше ніж 24 години або в’їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин, така особа має право ввозу без оподаткування товарів лише на суму, що не перевищує еквівалент 50 євро;

3) 200 сигарет або 50 сигар чи 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;

4) 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв;

5) продукти харчування для власного споживання на суму, яка не перевищує 200 євро на одну особу, в таких обсягах:

в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу;

без упаковки - у кількості, що не перевищує 2 кілограмів кожного найменування на одну особу;

без упаковки - неподільного продукту, готового до безпосереднього вживання, у кількості не більше ніж по одному найменуванню на одну особу.

Збороняється ввезення на територію України громадянами України, іноземцями та особами без громадянства для власного споживання харчових продуктів тваринного походження без упаковки виробника.

Одночасно з цим, митники звертають увагу, що громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Однак, звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов’язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідальність за порушення встановленого Митним кодексом України порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України передбачена статтею 471 Митного кодексу.

З метою забезпечення дотримання норм митного законодавства громадянами, які перетинають митний кордон, Харківська митниця ДФС радить під час планування відпустки за кордоном ознайомлюватися з законодавством України та країни,  яку планується відвідати, на встановлені заборони або обмеження на ввезення товарів (грошових коштів).

Одночасно митники інформують про можливість отримання довідкової  інформації з питань митного законодавства України  в місцях розташування органів доходів і зборів, на письмове звернення за поштовою адресою: Харківська митниця ДФС, 61003, м. Харків, вул. Короленка, 16-б або в консультаційних центрах:

митний пост «Харків-аеропорт»: м. Харків, вул. Ромашкіна, 1, тел. (057) 52-91-65;

митний пост «Щербаківка»: п/п «Гоптівка» будинок № 5, кімната №1, тел. (057) 733-17-59;

митний пост «Харків-пасажирський»: м. Харків, площа Привокзальна 1, буд. вокзалу, праве крило, тел. (057) 724-37-34.