Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних є більш зручним способом отримання інформації чим надсилання письмових запитів?

Харківські податківці розповіли журналістам про електронні сервіси на допомогу платникам

08.02.2018 -

У фіскальній службі області відбулась прес-конференція. Тема для спілкування з медійниками актуальна та важлива. Сьогодні у громадян виникає безліч питань щодо отримання довідки про свої доходи (для тих, хто надає декларацію або е-декларацію) та одержання «ідентифікаційного коду» (для тих, хто планує отримати пільговий е-ticket).

Куди звертатись, які необхідні документи, які терміни  –  про  усе це розповів начальник управління обслуговування платників ГУ ДФС у Харківській області Сергій Біланчук.

Податківець звернув увагу представників ЗМІ на те, що наразі фіскальна служба представляє своїм платникам безліч електронних сервісів.

Зокрема, за допомогою приватної частини сервісу «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП), що розташований за адресою https://cabinet.sfs.gov.ua, існує можливість отримання інформації про суми виплачених доходів та утриманих податків з ДРФО для заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Що набуло особливої актуальності і для громадян, і для держслужбовців в період проведення кампанії декларування.

Тобто громадянам  необов’язково звертатися до інспекції щодо отримання довідки про свої доходи. Одержати її можна за допомогою Електронного кабінету. В цих випадках, робота з електронним сервісом в особистому кабінеті здійснюється з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП) - ключа, згенерованого як для фізичної особи.

Сергій Біланчук звернув увагу на існуючу проблему  - відкладати отримання такої довідки на останній день. Так, у 2017 році було видано 24 984 довідок, з яких 10 803  тільки у березні місяці.

Аналогічна ситуація складається і з отриманням «ідентифікаційного коду» для дитини, який  потрібен для одержання пільгового електронного квитка для поїздок в транпорті.  Вже  за перший місяць 2018 року видано 8 021 код, це при середньомісячному показнику 3200. Податківець відзначив, що «ідентифікаційний код» можна отримати відразу після народження дитини, а не відкладати на потім. Адже, крім отримання  е-ticket, існує багато випадків, коли дитині він може знадобитися.

Наприкінці посадовець закликав громадян активніше користуватися  електронними сервісами, адже це  і зручно, і швидко, і сучасно.