Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Хто платить і за які об’єкти

10.08.2017 -

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що згідно статті 266 Податкового кодексу України платниками податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки є фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Фізичні особи у 2017 році сплачують податок за 2016 рік.

Якщо об’єкт житлової та/або нежитлової нерухомості перебуває у спільній частковій власності кількох осіб, платником податку є кожна з цих осіб за належну їй частку.

Об’єктом оподаткування є об’єкт житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його частка. Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Пільги зі сплати податку для об’єктів житлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб застосовуються:

для квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів;

для житлових будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів;

для різних типів об’єктів незалежно від їх кількості – на 180 кв. метрів.

Пільги не надаються на об’єкти, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (надаються в оренду, використовуються у підприємницькій діяльності).

Також за наявності у власності об’єкта житлової нерухомості, загальна площа якого перевищує 300 кв.м. (для квартир) та/або 500 кв.м. (для будинків), сума податку збільшується на 25 000 грн. на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості.

Ставка податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних осіб, встановляються за рішенням сільської, селищної, міської ради, залежно від місця розташування та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотків для фізичних осіб (27,56 грн.).

Обчислення суми податку з об’єктів житлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється контролюючим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості.

Фізичні особи повинні сплатити податок протягом 60 днів після отримання повідомлення-рішення контролюючого органу.

У випадку, коли повідомлення-рішення не надійшло громадянину, він може звернутись до податкової інспекції за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості; розміру загальної площі об’єктів; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку.