Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи задоволені Ви регулярністю оновлення наборів даних у формі відкритих даних на офіційному веб-порталі ДФС (sfs.gov.ua) та на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних (data.gov.ua)?

Харківська митниця ДФС нагадує про особливості переміщення товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

14.07.2017 -

Для громадян України посилки з-за кордону давно вже стали буденною справою. При цьому, значна кількість посилок з-за кордону становлять товари, які, як правило, замовляються через Інтернет.

Слід зауважити, що поштові відправлення з-за кордону обов’язково проходять митний контроль у митницях в місцях міжнародного поштового обміну, а саме в Київській міській митниці, Одеській, Закарпатській та Львівській митницях.

Отже, товари (крім підакцизних), що пересилаються у міжнародних поштових відправленнях сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 150 євро, але не перевищує еквівалент 10000 євро, підлягають письмовому декларуванню та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 % та податком на додану вартість за ставкою 20 %. Базою оподаткування для таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 150 євро.

Товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищує еквівалент 10000 євро, що пересилаються переміщуються на митну територію України в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності у випадках, установлених законодавством України для суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, та оподатковуються ввізним митом за повними ставками Митного тарифу України і податком на додану вартість за ставкою 20 %.

Нарахування митних платежів на товари сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, які надходять в Україну в міжнародних експрес-відправленнях здійснюється по митній декларації форми М16. Даний документ оформляється митницею призначення за місцем проживання громадянина. При отриманні такого відправлення громадянин-отримувач сплачує податки, що нараховані по митній декларації форми М16 та отримує свою посилку. Строк зберігання імпортних міжнародних експрес-відправлень складає 1 місяць. За зверненням отримувача строк зберігання може бути продовжено ще на 15 днів.

У міжнародних поштових та експрес-відправленнях забороняється пересилання:

- наркотиків і психотропних речовин, якщо вони визначені Міжнародним комітетом по контролю над наркотиками, або інших незаконних речовин, що заборонені в країні-призначення;

- предметів непристойного чи аморального характеру;

- контрафактних та піратських предметів;

- інших предметів, ввезення чи обіг яких заборонено в країні призначення;

- предметів, що за своїм характером чи упакуванням можуть становити небезпеку для поштових працівників або населення, забруднювати чи псувати інші відправлення, поштове обладнання чи власність третьої сторони;

- документів, що мають характер поточного та особистого листування, а також будь-якого роду кореспонденцію, якою обмінюються особи, що не є відправником і одержувачем, чи особи, що мешкають з ними;

- вибухових, займистих чи інших небезпечних речовин, а також радіоактивних речовин;

- вкладення неспоряджених вибухових пристроїв і боєприпасів, у тому числі неспоряджених гранат, снарядів та інших аналогічних предметів, а також муляжів таких пристроїв і предметів.

- живих тварин тощо.

Крім того, заборонено укладати в поштові посилки:

- вогнепальну зброю усіх видів і боєприпаси до неї, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), вибухові, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачено законодавством;

- дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім паспортів громадянина України для виїзду за кордон);

- кореспонденцію (за винятком архівних документів), якою обмінюються особи, крім відправника та одержувача, чи особи, що мешкають з ними;

- монети, банківські білети, кредитні білети або будь-які цінності на пред’явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи у необробленому вигляді, коштовне каміння, ювелірні вироби та інші коштовності у відправлення письмової кореспонденції без оголошеної цінності.

Більш того, кожна країна або призначений оператор має право заборонити вкладення золота у зливках у посилках з оголошеною цінністю чи без оголошеної цінності.

Громадяни, які роблять замовлення товару або отримують поштові посилки з-за кордону повинні знати правила їх отримання, адже може виникнути ситуація, коли за надлишок товару доведеться сплачувати податки.