Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Ви здійснюєте завантаження (перегляд) наборів даних у формі відкритих даних з розділів:

Харківські юристи-податківці в інтересах держави виграли 415 справ

13.06.2017 -

Як повідомили в Головному управлінні фіскальної служби регіону, протягом 2017 року на користь органів ДФС Харківської області судами розглянуто 415 справ на суму понад 775 млн. грн.  

Податківці відзначають, що доволі актуальним сьогодні є питання сплати земельного податку з фізичних осіб та позиція апеляційної судової інстанції з цього питання.

Так, ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду залишена без задоволення апеляційна скарга громадянки на постанову Харківського окружного адміністративного суду по справі про скасування податкових повідомлень – рішень щодо визначення суми податкового зобов’язання з земельного податку з фізичних осіб.   

До Харківської ОДПІ від сільської ради одного з районів надійшла інформація стосовно придбання вказаною громадянкою у власність комплексу нежитлових будівель та споруд, які знаходяться на земельній ділянці площею 0,5269 гектара.

Згідно зі ст. 206 Земельного Кодексу України  (далі – ЗКУ) використання землі в Україні є платним.

Відповідно  до ст.269, ст.270 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об'єктом оподаткування - земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.

Підпунктом 14.1.72 пункту 14.1 статті 14 ПКУ встановлено, що плата за землю - обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Згідно з Витягом з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, надану відповідним Відділом Держгеокадастру, встановлена нормативна грошова оцінка земельної ділянки, розташованої за адресою знаходження будівель та споруд, придбаних громадянкою, з урахуванням коефіцієнта індексації.

З урахуванням норм чинного законодавства та отриманої документації, ОДПІ були прийняті податкові повідомлення-рішення, якими визначена громадянці сума податкового зобов'язання з земельного податку з фізичних осіб за 2014 – 2016 роки.  

Як зазначив суд апеляційної інстанції, з моменту набуття права власності на жилий будинок (будівлю або споруду) у набувача виникає право (власності чи користування) на земельну ділянку, на якій знаходиться цей об'єкт, а з ним і обов'язок сплачувати земельний податок чи орендну плату.

Фізичні особи, які не оформили відповідно до законодавства право власності або право користування землею, проте набули це право відповідно до рішення органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування чи відповідно до цивільно - правових угод повинні сплачувати земельний податок на загальних підставах.

З огляду на викладене, апеляційною інстанцією зроблений висновок, що  постанова Харківського окружного адміністративного суду ухвалена з дотриманням норм процесуального права та у відповідності до вимог норм матеріального права.

 ГУ ДФС у Харківській області