Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

П’ять рекордсменів – податків, що наповнили місцевий бюджет Харківщини у 2015 році

05.01.2016 -

Серед п’ятірки найбільших за обсягами – податок на доходи фізичних осіб, єдиний податок, плата за землю, акцизний податок з реалізації у роздрібній мережі підакцизних товарів та податок на прибуток.

Із загальної суми, що сплачена до місцевих бюджетів у 2015 році – 5,9 млрд. грн., на п’ятірку лідерів припадає майже 5,4 млрд. грн. Це складає 91,6 % загальних  надходжень.

Як і зазвичай, основою місцевих бюджетів регіону є податок на доходи фізичних осіб. Його надійшло 3,2 млрд. грн. Цей податок стабільно забезпечує місцеві громади надходженнями.

Наступним за розміром серед лідерів є єдиний податок. За  2015 рік його розмір склав 967,4 млн. грн.

Третій податок – це плата за володіння або користування найбільшим багатством України – землею. За 2015 рік до місцевих бюджетів Харківщини внесено 836,8 млн.грн. плати за землю.

Акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – новий податок, що сплачується з 1 січня 2015 року. Утім це не завадило йому вийти на четверту позицію. Надходження минулого року становлять 458,8 млн.грн.

Замикає п’ятірку найбільших за розміром у місцевих бюджетах Харківської області податок на прибуток, якого надійшло  впродовж року  близько 104  млн. грн.

Аналізуючи сучасну структуру, розмір та суми податкових платежів, які надходять до бюджетів Харківської області, у відомстві відзначають позитивну динаміку – адже проти аналогічного періоду 2014 року  загальні надходження до місцевих скарбничок за 2015 рік зросли на 917,6 млн. грн.