Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Комісія з питань погашення заборгованості зі сплати ЕСВ

16.07.2019

Нещодавно відбулося засідання комісії з питання спільної взаємодії по стягненню існуючої та недопущенню виникнення новоствореної заборгованості по єдиному соціальному внеску. У заході брали участь заступник начальника Східного управління ГУ ДФС у Харківській області Інесса Якименко, фахівці Управління праці та соціального захисту населення  Основ’янського району м. Харкова, представники Основ’янського об’єднаного управління Пенсійного фонду у м. Харкові, представники адміністрації Основ’янського району ХМР.

Питання погашення заборгованості з ЄСВ перебуває на особливому контролі у Державній фіскальній службі, підрозділах Пенсійного фонду України та Державної виконавчої служби. Спеціалістами  Східного управління ГУ ДФС у Харківській області формуються вимоги про сплату боргу, які вручаються платникам для узгодження з подальшим відправленням до відділу Державної виконавчої служби. Працівники виконавчої служби вживають заходи примусового виконання, передбачені Законом України «Про виконавче провадження» та вчиняють виконавчі дії шляхом звернення стягнення на майно боржників.

Інесса Якименко наголосила, що своєчасна сплата та погашення заборгованості з єдиного соціального внеску суб’єктами господарювання гарантує гідне пенсійне забезпечення та соціальні виплати, передбачені чинним законодавством. Адже до страхового стажу громадянина при виході на пенсію зараховуються лише періоди роботи, за які сплачено ЄСВ. Тільки  добросовісне ставлення роботодавців до виконання своїх обов’язків щодо сплати єдиного внеску та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості надасть можливість громадянам отримувати соціальні виплати.

Засідання пройшло в руслі конструктивного діалогу. Учасники висловили пропозиції щодо поліпшення результативності взаємодії, прийняли узгоджені рішення та досягли домовленостей щодо їх практичної реалізації.