Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

Відбулась «гаряча лінія» з питань декларування доходів в Центральному управлінні

07.02.2019

Для того, щоб збільшити кількість обізнаного населення, а разом з тим і надходження коштів до бюджету, начальник Центрального управління ГУ ДФС у Харківській області Юрій Зайцев провів сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія».

Кожен, хто зателефонував до Центрального управління, отримав вичерпну відповідь керівника, а також, деякі з громадян змогли зрозуміти усю важливість даної кампанії.

Доброго дня Юрію Олександровичу, скажіть будь ласка, які існують способи подання декларації?

Податкову декларацію про майновий стан і доходи платниками податків може подати в один з 3способів:

1) особисто або уповноваженою на це особою;

2) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

3) засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.

Звертаю вашу  увагу на те,  що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов’язаний здійснити таке відправлення не пізніше ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації,  а при поданні податкової декларації в електронній формі - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

При направленні декларації засобами електронного зв’язку громадяни можуть скористатися новим електронним сервісом в «Електронному кабінеті», який передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Юрію Олександровичу, при заповненні декларації необхідно спиратись на отримані доходи протягом минулого року, тому скажіть, що необхідно для отримання довідки про доходи та чи можливо це зробити за допомогою електронного кабінету?

Для отримання довідки про доходи необхідно звернутись до податкової інспекції за своїм місцем реєстрації,мати при собі паспорт (та копію), ідентифікаційний код, а також заповнена та підписана Реєстраційна картка. Але якщо ви маєте цифровий електронний підпис, то таку процедури можливо отримати не виходячи с дому на своєму комп’ютері усього за 40 хвилин.

Доброго дня, де можна отримати реквізити для сплати податкових зобов’язань?

Уся інформація про реквізити розміщена на офіційному сайті «Територіальні органи  ДФС  Харківської області» в рубриці «Бюджетні рахунки» або кожен з платників може ознайомитись з рахунками безпосередньо у нас в Центрах обслуговування платників, за адресою пр. Науки, 9 або вул. Петра Болбачана, 25.

Скажіть, а який термін подачі декларацій про майновий стан і доходи?

Громадянам необхідно подати декларації до 1 травня. У такий же термін звітують й фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність (приватні нотаріуси, адвокати).

Для інших категорій фізичних осіб встановлено різні граничні строки подання декларацій:

-  для громадян, які мають право на податкову знижку, – до кінця поточного року;

-  для платників податку – резидентів, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, – не пізніше 60 календарних днів перед виїздом;

-  для фізичних осіб-підприємців, які припинили діяльність – протягом 30 календарних днів від державної реєстрації припинення.

Також  для фізичних осіб-підприємців останній день подання декларації за 2018 рік – 9 лютого 2019 року.

Як самостійно можна отримати електронний ключ?

Електронний ключ можна отримати в Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК) при фіскальній службі або в будь-якій іншій організації, уповноваженій видавати ключі електронного цифрового підпису фізичним і юридичним особам.

 Отримати ключі може як громадянин, так і фізособи-підприємці та юрособи, надавши необхідний пакет документів в організацію, уповноважену видавати ключі електронного цифрового підпису. У кожного центру сертифікації список паперів відрізняється – довідатися деталі можна на сайті обраної вами організації.

Більш детальну інформацію про те, як отримати електронний цифровий підпис, перелік реєстраційних документів, адреси представництв тощо можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ДФС.

Загалом процедура отримання електронного підпису фізичною особою займає до 15 хвилин.

Доброго дня Юрію Олександровичу, скажіть будь ласка, хто повинен подавати декларацію про майновий стан і доходи?

Декларацію про майновий стан і доходи повинні подавати усі громадяни, які отримали у минулому році дохід, не залежно від статусу та виду діяльності – від міністра до підприємця.

Юрію Олександровичу, а кому слід подати декларацію про майновий стан і доходи у 2019 році?

Обов’язково подати річну декларацію про майновий стан і доходи мають громадяни, які отримували:

 доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок на доходи фізичних осіб не утримувався, але не є звільненими від оподаткування;

·доходи від особи, яка не є податковим агентом, в тому числі:

- від здавання в оренду власного рухомого чи нерухомого майна;

- продажу (обміну) власного майна;

- продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо;

 спадщину (дарунок) від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;

·інвестиційні доходи, отримані від операцій з інвестиційними активами;

 іноземні доходи.

Доброго дня, яка відповідальність чекає на громадянина за неподання декларації?

Відповідно до ст. 1641 КпАП неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних, неведення або неналежне ведення обліку доходів і витрат, для яких законами України встановлено обов’язкову форму обліку, тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 — 136 грн.).

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 — 136 грн.).

Скажіть, а де можливо отримати чи купити бланки про майновий стан та доходи?

Бланки можна отримати безкоштовно у Центрах обслуговування платників або самому роздрукувати з сайту Державної фіскальної служби України.

Доброго дня, чи не змінились ставки податків у 2019 році?

Доброго дня, ставки залишились без змін та складають: податку на доходи фізосіб – 18 відсотків, військового збору – 1,5 відсотка.