Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Київська ОДПІ : сплата податку на землю – актуальне питання сьогодення

12.04.2018

За результатами моніторингу надходжень платежів протягом січня – березня  2018 року від власників землі та землекористувачів до місцевих бюджетів Київського та Московського районів  надійшло 53,3  мільйони гривень  плати за землю. Вагому частку надходжень у вигляді плати за землю, а це понад 90 відсотків, сплатили власники земельних ділянок, часток (паїв) та землекористувачі - юридичні особи. Від них до бюджету надійшло 48,5 млн. гривень. Ще, майже 4 млн. грн. перерахували місцевим громадам фізичні особи.

Фахівці Київської ОДПІ звертають увагу, що відповідно до ст. 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку для фізичних осіб звільняються: інваліди першої і другої груп; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком) та ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону № 3551; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до оновленої редакції абзацу першого п. 281.2 ст. 281 Податкового кодексу звільнення від сплати податку за земельні ділянки для відповідної категорії фізичних осіб поширюється на всі земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм.

Таким чином, з 01.01.2018 р. скасовано обмеження застосування пільги до однієї ділянки зі сплати земельного податку фізичними особами.

Так, у разі, якщо фізична особа, визначена пунктом 281.1 статті 281 Кодексу, має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, то така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання / зміну земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву (п. 281.4 ст.281 ПКУ).

Податківці Київської ОДПІ наголошують на необхідності своєчасної сплати до бюджету земельного податку та орендної плати за землю, адже ці кошти спрямовуються до скарбниць місцевих громад та йдуть на їх розвиток, вирішення соціально-економічних питань.