Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи підтримуєте Ви запровадження об’єднаної звітності з ПДФО та ЄСВ?

Центральна ОДПІ м. Харкова: у січні місцева скарбниця отримала понад 104,1 млн. грн. від сплати податку на доходи фізичних осіб

17.02.2017

Платники податків Центральної ОДПІ м. Харкова у січні 2017 року сплатили більше 104,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 41,1 млн. грн. більше ніж за 1-й місяць минулого року. Крім того, цьогорічні січневі надходження даного податку перевищили очікувані показники на 7,5 млн. грн., або на 7,8 відсотків. Про це повідомив начальник Центральної ОДПІ м. Харкова Юрій Зайцев.

«Сьогодні надходження від сплати податку на доходи фізичних осіб є бюджетоформуючою складовою місцевої скарбниці. Адже вони акумулюють 56 відсотків від загальної кількості всіх податків і зборів, сплачених до місцевої казни протягом січня. Для порівняння,   104,1 млн. грн. – це 70 відсотків загальних податкових надходжень, сплачених платниками Центральної ОДПІ м. Харкова до державного рівня бюджету», - зауважив посадовець.

Юрій Зайцев нагадав, що відповідно до ст. 163 розділу IV Податкового кодексу України (ПКУ) об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) резидента є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід; доходи з джерелами їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання);  іноземні доходи – доходи (прибуток), отримані з джерел за межами України. Щодо нерезидента об’єктом оподаткування ПДФО є: загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні; доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання). Згідно з п. 80.1 та п.п. 80.2.7 п. 80.2 ст. 80 ПКУ у разі наявності та/або отримання в установленому законодавством порядку інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати роботодавцями доходів у вигляді заробітної плати без сплати податків до бюджету контролюючі органи здійснюють фактичну перевірку без попередження платника податків (особи). Враховуючи те, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання, то контролюючі органи мають право здійснювати контроль за її нарахуванням і утриманням ПДФО з її розміру.

Центральна ОДПІ м. Харкова

ГУ ДФС у Харківській області