Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Чи вважаєте Ви, що набори даних у формі відкритих даних, які оприлюднюються ДФС є корисними для Вас?

На суму майже 700 тисяч гривень поповнилась скарбниця транспортним податком від платників Київської ОДПІ

16.02.2017

З початку 2017 року надходження транспортного податку склали 699,5  тисяч гривень. Зокрема, левова частка сплати (90 відсотків) припадає на автовласників – фізичних осіб, які спрямували понад 633 тис. грн.,  суб'єкти господарювання – юридичні особи забезпечили 65,9 тисяч. Про це зазначила заступник начальника Київської ОДПІ Світлана Хайхан.

Для визначення об’єкта оподаткування транспортним податком у 2017 році згідно до  Закону України  від 21.12.2016 № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» використовується не балансова вартість автомобіля та його ціна в продавця, а середньоринкова вартість транспортного засобу, яку визначає Мінекономрозвитку, калькулятор  вартості транспортних засобів розміщений на сайті міністерства за посиланням : http:/goo.gl/RNPkoT.

При визначенні середньоринкової вартості легковика враховується   (крім марки, моделі, року випуску та двигуна) ще й тип коробки передач авто та його пробіг.

Для того, щоб авто оподатковувалося транспортним податком, його середньоринкова вартість повинна  перевищувати 375 розмірів мінімальної заробітної плати, а це складає 1200000 гривень.

До 2017 року середньоринкова вартість автомобіля для цілей оподаткування становила  понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати.

Посадовець також звертає увагу, що триває  цьогорічна кампанія декларування доходів громадян та запрошує платників задекларувати отримані минулого року доходи. Громадяни можуть безкоштовно отримати бланки оновленої декларації про майновий стан і доходи,  яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.16 №821 у Центрі обслуговування платників Київської ОДПІ. Їх також можна роздрукувати самостійно з офіційного веб-порталу ДФС України.

Щодо стосується термінів подання декларації, то громадяни декларують доходи за звітний податковий рік до 1 травня наступного за звітним року. В такий же термін надають річну декларацію особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність. Це приватні нотаріуси, адвокати, арбітражні керуючі. Громадяни, які бажають скористатися правом на нарахування податкової знижки, надають річну податкову декларацію включно по 31 грудня наступного за звітним року.

Відділ організації роботи Київської  ОДПІ м. Харкова

ГУ ДФС у  Харківській області