Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування
Який із запропонованих нових наборів даних у формі відкритих даних Ви вважаєте є найбільш пріоритетним

У січні платники Центральної ОДПІ м. Харкова сплатили 44,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб

24.02.2016

Про це днями повідомила в.о. начальника Центральної ОДПІ м. Харкова Вікторія Грушева. Вона констатувала, що це на 13,8 млн. грн. (або на 45,2 %) більше, ніж за перший місяць минулого року. Детальніше, до державного бюджету у цьому році надійшло 11,4 млн. грн., відповідно до місцевого – 32,9 млн. гривень.

Керівник зауважила, що на сьогодні податок на доходи фізичних осіб залишається визначним бюджетоутворюючим податком для місцевої громади, бо його надходження складають біля 52 відсотків усіх надходжень до місцевого бюджету. За рахунок  коштів, які надходять до місцевої скарбниці, фінансуються важливі державні заходи в сфері  соціального захисту.

Вікторія Грушева закцентувала, що з 1 січня 2016 року законодавці запровадили новації в оподаткуванні доходів фізичних осіб. Так, Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» до ПКУ внесено зміни в частині встановлення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відс., зокрема, для доходів у вигляді заробітної плати (п. 167.1 ст. 167 ПКУ). Оскільки Законом № 909 скасовано утримання єдиного внеску з заробітної плати найманих працівників, то під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування податком на доходи фізичних осіб визначається як нарахована заробітна плата зменшена на суми страхових внесків, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності, передбачених п. 164.6 ст. 164 ПКУ, але без зменшення на суму єдиного внеску. При цьому, доходи у вигляді заробітної плати оподатковуються за ставкою 18 відсотків.

Центральна ОДПІ м. Харкова