Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Щодо переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації

15.08.2019 -

Харківська митниця ДФС звертає увагу на перелік товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації.

Зокрема, Кабінетом Міністрів України продовжено на 1 рік (до 31 грудня 2020 року) термін дії постанови Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2015 р. № 1147 “Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації” та відстрочено до 1 січня 2020 року застосування заборони на ввезення з РФ окремих транспортних засобів.

З 1 липня 2019 року набрали чинності зміни до вищезазначеної постанови, якими Уряд заборонив ввозити на територію України такі товари походженням з Російської Федерації:

корми для тварин, цемент, продукція ветеринарної медицини, мінеральні добрива, фанерна продукція, шпалери, продукція легкої промисловості, зокрема окремі види трикотажних виробів та взуття, дроти з вуглецевої сталі, дроти металеві, труби та трубки, сітки металеві, кріпильні вироби, посуд сталевий, обладнання для виробництва хлібобулочних виробів, сірники, вагони залізничні та трамвайні, що були у користуванні, транспортні засоби.

Рішення прийнято з метою вжиття заходів у відповідь на дискримінаційні та недружні дії щодо України, які застосовуються державою-агресором, а також з урахуванням звернень асоціацій, об’єднань, підприємств низки галузей промисловості.

Поряд з цим Уряд надав можливість суб’єктам господарської діяльності завершити зовнішньоекономічні операції з товарами, забороненими до ввезення з Російської Федерації, у разі здійсненої ними передоплати до введення такої заборони. А саме, передбачено, що ввезення заборонених товарів та їх митне оформлення дозволяються на суму здійсненої суб'єктами господарської діяльності України передоплати за поставку таких товарів, якщо зазначена передоплата була здійснена до введення в дію застосованої цією постановою заборони та за умови попереднього отримання документального підтвердження здійснення такої передоплати Державною фіскальною службою від банківської установи за зверненням суб'єкта господарської діяльності України.

Державна фіскальна служба веде електронний реєстр отриманих від банківських установ підтверджень здійснення передоплати за поставки товарів суб'єктами господарської діяльності України, інформує таких суб'єктів про отримання підтверджень та забезпечує доступ митниць до зазначеного реєстру. Електронний реєстр отриманих від банківських установ підтверджень буде вестись за допомогою Веб-сервісу ДФС обміну митною інформацією.

Листом ДФС було визначено тимчасовий механізм отримання Державною фіскальною службою України банківських підтверджень для внесення до електронного реєстру, який, зокрема, передбачає, що банківська установа за зверненням суб’єкта господарської діяльності України надає митниці ДФС, у зоні діяльності якої буде проводитись митне оформлення товарів, документальне підтвердження здійснення передоплати за поставку товарів (у паперовій формі, належним чином оформлене і завірене, з наявністю реквізитів, визначених додатком до вищезазначеного листа).