Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Доходи від оренди квартири необхідно легалізувати до 2 травня

19.04.2018 -

Головне управління ДФС у Харківській області нагадує, що спеціальні норми, які стосуються оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм), містяться в п. 170.1 Податкового кодексу України.

Подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) громадянами є обов’язковим, зокрема, у разі отримання у 2017 році доходів від оренди майна фізичної особи, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом господарювання.

Тобто, кожен громадянин, який не є підприємцем, але здає нерухоме майно в оренду (нежитлова нерухомість, квартири, будинки чи навіть кімнату в оренду, довгострокову або подобову) іншій фізичній особі має подати Декларацію та сплатити з отриманого доходу податок на доходи фізичних осіб у розмірі 18 відсотків та 1,5 відсотків військового податку.

Подати декларацію про майновий стан та доходи необхідно не пізніше 2 травня цього року до податкової інспекції за місцем реєстрації .

Звертаємо увагу, що надходження податку на доходи фізичних осіб - один із резервів наповнення місцевого бюджету. Тобто, сплачуючи цей податок, мешканці Харківщини підтримують саме місцеві бюджети своїх громад.