Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Питання декларування доходів громадянами за «круглим столом»

04.04.2018 -

Співробітників фіскальної служби  та представників різних верств населення зібрало за «круглим столом»  важливе та непросте питання: як зробити, щоб усі громадяни декларували отримані доходи? Адже кампанія декларування виходить на фінішну пряму. На заході були присутні  науковці,  громадські організації, викладачі, студенти, ріелтерські агенції, представники Об’єднань співвласників  багатоповерхових будинків, профспілки таксистів, органи місцевого самоврядування. Також були присутні члени Громадської ради при ГУ ДФС у Харківській області.

Начальник ГУ ДФС у Харківській області Микола Рибаков зазначив: «Якщо ми хочемо жити в європейській розвиненій країні, то ми повинні дотримуватися загальноприйнятих у цивілізованому суспільстві правил. Всі повинні дотримуватись норм законодавства та працювати  у рівних умовах».

Посадовець також підкреслив, що з кожним роком спостерігається зростання рівня усвідомлення громадянами необхідності декларування доходів та сплати податку до бюджету. Це, зокрема, відобразилося у збільшенні надходжень з ПДФО – у 2017 році громадяни сплатили на 2 283 млн.грн. або на 47,4 % більше ніж у 2016 році.

За 3 місяці 2018 року громадянами уже задекларовано 43,5 млн.грн, що 14,7 млн.грн більше аналогічного періоду минулого року.

Водночас Микола Рибаков окреслив проблематику зазначеного питання. Стосується вона категорії громадян, які отримали неоподатковані доходи з різних джерел, але задекларувати їх не поспішають. Адже з такого доходу має бути сплачений податок. Стосується це тих, хто здає в оренду житло, одержує іноземні доходи, репетиторів,  нелегальних таксистів, гувернанток з нянями,

тощо.

З приводу дотримання норм трудового законодавства виступили начальник ГУ Держпраці у Харківській області Рожанський В.А. та його заступник Петренко О.М. Вони акцентували увагу присутніх на необхідності спільної роботи з ГУ ДФС у Харківській області у напрямку легалізації робочих місць.

Тема декларування доходів громадян викликала неабияке зацікавлення у присутніх. Жваво обговорювались представниками ОСББ та ріелтерських агенцій питання внесення змін до податкового законодавства. Зокрема, щодо зниження податкової ставки з доходів, отриманих від надання в оренду квартир та надання податкової знижки орендаторам житла. Такі законодавчі зміни дозволять, на думку представників громадськості та бізнесу, вивести із «тіні» доходи від надання в оренду  нерухомості.

За підсумками засідання було прийнято спільне рішення опрацювати усі пропозиції та направити їх до відповідних органів державної влади.