Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Харківська митниця про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи

16.10.2019 -

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект № 1082 від 29.08.2019  «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи».

Законом України встановлюються:

- основні засади організації та здійснення режиму спільного транзиту товарів через митну територію України;

- порядок і умови переміщення таких товарів митною територію України у режимі спільного транзиту;

- здійснення митних формальностей;

- застосування механізму гарантування сплати митного боргу;

- застосування спеціальних транзитних спрощень та інші особливості здійснення операцій режиму спільного транзиту.

Проєкт закону розроблено на виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Законопроект запроваджує в українському законодавстві положення Конвенції про процедуру спільного транзиту. На сьогодні, Конвенція про процедуру спільного транзиту – це 35 країн європейського регіону (члени ЄС, ЄАВТ, Туреччина, Македонія та Сербія), які запровадили єдині для всіх Договірних сторін правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ продукту (New Computerised Transit System (NCTS).

NCTS – це ІТ продукт, який дає можливість налагодити обмін інформацією про етапи митного оформлення товарів з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу та підвищити ефективність використання системи аналізу ризиків.

Приєднання до Конвенції та використання системи NCTS дасть можливість Україні:

1. Запровадити обмін митною інформацією з 35 країнами в режимі реального часу (наразі обмін інформацією налагоджений лише з 11 країнами світу і лише в обмеженому обсязі).

2. Отримувати інформацію для переміщення товарів транзитом та остаточну митну інформацію з різних джерел (а саме: від перевізників та імпортерів/експортерів).

3. Використовувати єдину митну декларацію для переміщення товарів від країни-відправлення до країни-призначення через треті країни в межах Договірних сторін Конвенції за єдиними правилами. Наприклад, для переміщення товарів з України до Німеччини або з Туреччини до України буде оформлятися одна транзитна декларація за єдиними правилами. Така декларація буде прийматися митними органами всіх країн, через які прямуватиме вантаж (Туреччина, Німеччина, Польща, Україна тощо).

4. Запровадити спеціальні транзитні спрощення (авторизований вантажовідправник/вантажоодержувач, самостійне накладання пломб, спрощене декларування).

5. Запровадити прості та рівні умови для фінансових гарантів.

6. Запровадити загальну фінансову гарантію.

Разом з цим, для використання положень  Конвенції про процедуру спільного транзиту необхідно спочатку запровадити та почати використовувати протягом щонайменше одного року положення цієї Конвенції та відповідний ІТ продукт в межах території України. Лише після цього Україна зможе отримати офіційне запрошення для приєднання до Конвенції.