Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Харківська митниця ДФС про Порядок переміщення громадянами лікарських засобів

15.10.2019 -

Законодавством України визначено окремий порядок ввезення лікарських засобів на митну територію України громадянами.

Громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, в таких обсягах:

у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

Слід відмітити, що до лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини запроваджено спеціальні заходи контролю.

Закон України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" визначає правові та організаційні засади державної політики щодо обігу в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, встановлює порядок державного контролю, повноваження органів виконавчої влади, права та обов'язки фізичних і юридичних осіб у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Для громадян важливо усвідомлювати, що за незаконне переміщення, як ввезення, так і вивезення, через митний кордон України наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів наступає не адміністративна відповідальність за порушення митних правил, а кримінальна (стаття 305 Кримінального кодексу України).

Класифікація наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів: наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори з урахуванням доцільності їх використання у медичній практиці та залежно від ступеня їх небезпечності для здоров'я людини і застосовуваних заходів контролю за їх обігом включаються до відповідно пронумерованих списків таблиць Переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000 №770.

Перелік в даній поставнові досить численний. Наприклад, кодеїн, трамадол, феназепам – ліки, які добре відомі більшій кількості людей похилого віку.

Громадяни мають право перевозити наркотичні засоби і психотропні речовини, тільки за призначенням лікаря, за наявності та на підставі рецепта, виданого закладом охорони здоров'я.

Вимоги до рецептів на наркотичні засоби і психотропні речовини:

Рецепти на наркотичні засоби, психотропні речовини виписуються на спеціальних бланках. Форма спеціальних бланків рецептів, порядок їх реєстрації, обліку і зберігання, а також правила їх оформлення встановлюються центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я. Видача рецептів на наркотичні засоби або психотропні речовини без відповідних медичних показань або з порушенням встановлених правил оформлення забороняється.

 Підсумовуючи вищевикладене, з метою уникнення можливих проблем при перетині кордону, хотілося б порадити громадянам, які планують поїздки за кордон віднестися до питання переміщення ліків дуже уважно,  ознайомитися з Переліком наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а у разі необхідності, не забувати брати з собою необхідні рецепти.