Територіальні органи ДФС
у Харківській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Опитування

Лист ГУ ДФС у Харківській області від 24.06.2016 року № 3631/10/20-40-12-01-10

04.07.2016

Відповідно до п. 3.2 ст. 3 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), якщо міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені Кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

Оскільки міжнародні договори про уникнення подвійного оподаткування мають пріоритет над положеннями Кодексу та містять власні визначення понять та положень, то для питань оподаткування застосовуються положення такого міжнародного договору.

Крім того, відповідно до п. 197.11 ст. 197 Кодексу постачання товарів та послуг на митній території України та ввезення на митну територію України товарів, що фінансуються за рахунок міжнародної технічної допомоги, яка надається відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана у встановленому законодавством порядку, звільняються від оподаткування ПДВ.

Порядок отримання права на звільнення від оподаткування операцій, що здійснюються в рамках проектів міжнародну технічну допомогу (далі - МТД), регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 N 153

"Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" (далі - Порядок).

 Згідно з Порядком донором є іноземна держава, уряд та уповноважені урядом іноземної держави органи, іноземний муніципальний орган або МТД відповідно до міжнародних договорів України; виконавцем проекту є будь-яка особа (резидент або нерезидент), що має письмову угоду з донором або уповноваженою донором особою та забезпечує реалізацію проекту (програми).

 Проекти (програми), включені до щорічних програм в рамках МТД, підлягають обов'язковій державній реєстрації, яка є підставою для акредитації їх виконавців, а також реалізації права на одержання відповідних пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародними договорами України. Державна реєстрація проекту (програми) підтверджується реєстраційною карткою проекту (програми), складеною за формою згідно з додатком 1 до Порядку.

 Одночасно з видачею реєстраційної картки проекту (програми) робиться відповідний запис у єдиному реєстрі проектів, що реалізуються в Україні з використанням ресурсів міжнародних фінансових організацій та міжнародної технічної допомоги, та розміщується план закупівлі на офіційному сайті Мінекономрозвитку (крім інформації, що становить комерційну таємницю).

 У реєстраційній картці проекту (програми) МТД робиться запис, який містить:

 1) посилання на статтю міжнародного договору України щодо передбачених пільг;

 2) підтвердження наявності плану закупівлі;

 3) зазначення адреси офіційного сайту Мінекономрозвитку, за якою розміщено такий план закупівлі та перелік організацій-виконавців, які заявили право на податкові пільги.

 У разі якщо у реєстраційній картці проекту (програми) МТД буде зроблено такий запис, це означатиме, що в рамках проекту (програми) МТД донором заявлено право на отримання податкових пільг, передбачених податковим законодавством України, і у рамках такого проекту (програми) МТД товари, роботи та послуги, що закуповуються виконавцем проекту за рахунок МТД, відвантажуються (виконуються, постачаються) йому без нарахування податку на додану вартість.   (Дане питання надано у листі ДФС України від 16.01.2016  N 765/6/99-99-19-03-02-15).

 

Заступник начальника                                                     Н.В.Свєтош

До списку